Trajna zaštita od prodora vode.
Bazilika Svetog Marka arhitektonsko je remek-djelo i znamenitost Venecije. Posljednjih godina, često je bila ugrožena poplavama. Sustav staklenih barijera štitit će baziliku Svetog Marka od budućih oštećenja uzrokovanih visokim vodama i poplavama. Visine od približno 1,2 m, staklene barijere trajno i sigurno su ankerisane za pod s fischer FIS EM Plus injekcijskim malterom u kombinaciji s fischer FIS A navojnim šipkama.
Bazilika Svetog Marka u Veneciji (Basilica di San Marco) jedna je od glavnih gradskih atrakcija i jedna od najspektakularnijih katedrala u cijeloj Italiji. Katedralu na Markovom trgu (Piazza San Marco) svake godine posjeti stotine tisuća posjetitelja. Stoljećima je bazilika Svetog Marka bila javno i vjersko središte Venecije. Posvećena je Svetom Marku Evanđelistu i osnovana je 828. godine, no današnja arhitektura potječe iz 11. stoljeća. Bazilika Svetog Marka kombinira bizantsku arhitekturu s drugim stilovima, kao što su naknadne modifikacije venecijanske gotike. Služi kao dokaz moći Republike Venecije (La Serenissima), gospodarske i pomorske sile koja je postojala od 7./8. stoljeća do 1797. Od 1807. Bazilika Svetog Marka je katedralna crkva Venecijanskog patrijarhata . Od finih mramornih stupova do mnogih mozaika od zlatnih listića koji su katedrali dali ime, Zlatna bazilika, tu se mogu pronaći mnoga umjetnička blaga. Sadrži jedan od najvećih kontinuiranih mozaika na svijetu na površini većoj od 8000 m². Ali bazilika Svetog Marka često je ugrožena poplavama. Diskretne staklene barijere sada će sačuvati povijesnu znamenitost za buduće generacije.
Tijekom noći 13. studenoga 2019. voda je u Veneciji porasla na 1,87 m nadmorske visine. To je najviša zabilježena razina od razorne poplave 1966. godine, koja je dosegnula razine od 1,94 m. Morska voda poplavila je kriptu bazilike, što je rezultiralo strukturnim problemima i oštetilo podne mozaike i zidove. Učinci napuklina na ciglama, vapnencu i mramoru unutar bazilike su ozbiljni, budući da se soli koje čine građevinski materijal razgrađuju vlagom i prodiru u strukturu. To ostavlja ružne mrlje na površini nakon što voda ispari. Nakon što ispare i osuše se soli kristaliziraju, što povećava njihov volumen. To znači da su vapnenac i mramor koji se tipično nalaze u venecijanskoj arhitekturi ozbiljno oštećeni učincima morske vode. Duboke naslage eflorescencije uzrokuju ljuštenje, pukotine i pucanje u šupljinama i pukotinama kamena.
Staklena barijera koja okružuje baziliku svetog Marka sastoji se od toplinski prednapregnutog višeslojnog stakla spojenog na strukturu od nehrđajućeg čelika AISI 316. Otprilike 150 metara stakla u potpunosti okružuje baziliku pod pravim kutom. Posebno prozirne ploče odabrane su za staklene barijere kako bi boje bijelog mramornog pročelja bazilike svetog Marka ostale nepromijenjene, osiguravajući nesmetan pogled na katedralu s Trga Svetog Marka unatoč barijeri. fischer FIS EM Plus injekcijski mort korišten je zajedno s FIS A sidrenim šipkama za pričvršćivanje tračnica od nehrđajućeg čelika na betonski temelj. Sustav kemijskog pričvršćivanja jamči dugotrajna i sigurna ankerisanja u betonu i naknadno postavljenim armaturnim spojevima prema europskim tehničkim procjenama (ETAs) i ICC odobrenju za SAD i zemlje Dalekog istoka. Prema ETA-i ima radni vijek od 100 godina, a prema Stuttgartskom inženjerskom uredu IEA vijek trajanja od 120 godina. Mort za injektiranje odobren je za seizmičke primjene u kategorijama učinkovitosti C1 i C2 (ETA) ili kategorijama od A do F u skladu s ICC-ESR. Također je siguran izbor za rupe ispunjene vodom iu slučaju požara (klasa otpornosti na vatru R240). Njegovo ICC odobrenje dodatno uključuje podvodnu instalaciju.

S visinom od 1,20 m, balustrada će štititi baziliku od poplave do razine od 2 m nadmorske visine. Zaštitna barijera će stoga ovu povijesnu znamenitost održati suhom i sačuvati je za buduće generacije.