spot_img

GLAMPING RESORT OGULIN u okolini Ogulina

U okolici Ogulina 2018 godine se počelo s izradom projekta na površini od 45 000 m2. 

Predstavljamo vam clamping restort Ogulin u okolini Ogolina, s izradom projekta na površini od 45 000 m2. Projekat je izradio H3 Studio, a u nastavku teksta pogledajte izvanredne fotografije. 

PROJEKAT IZRADIO: H3 STUDIO d.o.o.

GLAVNI PROJEKTANT: Hrvoje Hanže-Hanzlin, mag.ing.arch, ovlašteni arhitekt

U okolici Ogulina. 2018.g. Se počelo s izradom projekta na površini od 45 000 m2.

Projekat obuhvata:

  • Centralnu građevinu ( recepcija+hall, uredi/osiguranje, sanitarije, strojarnica, praonica rublja, kuhinja, restoran+caffe, trijem za yogu, terasa, prostori za koncesionare, spremišta) Gradevine-apartman
  • Glamping – mobilehome kućice
  • Kamp mjesta/parcele za smještaj privatnih šatora
  • Parkirna mjesta
  • Javni sadržaji : sportsko-rekreacijske površine i igrališta (senzorni park, tereni za tenis, tereni za mini golf, sanjkalište, dječje igralište, igralište za pse, cvjetnjak) Tartan staza 500m – koja istovremeno služi kao staza te povezuje ostale sadržaje (staza za trčanje, staza za skijaško trčanje…)
  • Arhitektonsko oblikovanje — konfiguracija terena u nagibu s pogledom na jezero Sabljaci
  • Sami oblik tih glamping gradevina/apartmana je suvremena interpretacija arhitipskom obliku kuća Gorskog Kotara „A-Frame house” sa jakom bazom
  • Jaka baza ispod terena kao pomoćni sadržaj
  • Glavni koncept je bio stvoriti senzorni park koji bi pružio korisnicima glamping resorta mir i privatnost te smanjio stres svakodnevnog užurbanog života i pomogao u pronalaženju ravnoteže
  • Specifičnost — trijem za yogu sve građevine imaju saunu, neke bazene a neke jacuzzi , sve kućice imaju pogled na jezero zahvaljujući nagibu terena radi se sa tradicionalnim lokalnim materijalima energ.učinkovitost-otvoren prostor projekat je u fazi izrade.

POVEZANI ČLANCI

Comments

OSTAVITI ODGOVOR

Molimo unesite komentar!
Ovdje unesite svoje ime

NOVE OBJAVE