spot_img

Mikrocement u kupatilima

Mikrocement u kupatilima posljednji je trend zidnih obloga zato što je višenamjenski i estetički privlačan.

Mikrocement je materijal koji je trajan, fleksibilan i svestran. Napravljen je od vlakana, smole, polimera i agregata. Ističe se zbog toga što se može dobiti u bilo kojoj nijansi, ali i vrsti površine, kao što su mat, sjajna, glatka i gruba. Može se koristiti i u kupatilima i kuhinjama, jer je neprobojan i lagan za održavati. Veoma je otporan, nema zglobova i štiti od bakterija i gljivica u vlažnim sredinama. Njegovo postavljanje nije zahtjevno i ne ostavlja prašinu. Savršen je izbor za zidove, tuševe, kabine, kade i slično.

Mikrocement se može polirati i bude debljine 2-3 mm. Polirani mikrocement može se koristiti na bilo kojim površinama: zidovima, podovima, plafonima.. Njegov polirani izgled daje minimalistički i moderan stil.

Glatki mikrocement može se postaviti na bilo koju površinu bez potrebe da se otklanja postojeći materijal. Smatra se unaprijeđenjem glatkog betona, izgleda ljepše i ima širok spektar boja i završnih obrada.

Mikrocement može se iskoristiti na bilo kojem materijalu ili površini: pločicama, mramoru, gipsanim pločama, cemetnom malteru, samorazlijevajućem malteru, itd. Može se postaviti i horizontalno i vertikalno.

Mikrocement u kupatilu

Mikrocement nudi izbor pravljenja nove platforme za tuš kabinu, stvarajući novu dimenziju u prostoru. Moguće ga je koristiti i u već postojećim kadama, prilagođavajući se okolini. Moguće je dodati i neklizajuću zaštitu. Zbog mogućnosti izbora završne obrade često se koristi kod pravljenja kada.

Sve se više koristi u proizvodnji umivaonika. Odličan je izbor ako trebate kombinovati teksture i boje s drugim elementima. Njegova čvrstoća, otpornost i neprobojnost omogućava duže trajanje.

Zbog toga što može biti bilo koje boje idealan je za zidove kupatila, najpopularnije su bijela, crna i bež boja.

Kako se održava?

Alkalni proizvodi poput hlora, izbjeljivača, amonijaka, deterdženta i sapuna se ne bi trebali koristiti. Najbolje je koristiti neutralne sapune. Iako nema potrebe za detaljnijim čišćenjem, treba se održavati da bi se sprječilo prerano detoriranje.

Koliko se suši?

Zavisno od vrste mikrocementa, vrijeme sušenja može varirati. Obični mikrocement se suši 5-8 sati. Za finiju obradu, suši se 3-5 sati. Ako se koristi u kupatilima preporučuje se da se suši duže između svakog sloja.

 

POVEZANI ČLANCI

Comments

OSTAVITI ODGOVOR

Molimo unesite komentar!
Ovdje unesite svoje ime

NOVE OBJAVE