spot_img

Održavanje kupatila 

Svi znamo da će, ako redovito ne održavamo svoje automobile, završiti prekriveni hrđom i na kraju se pokvariti. Vaša kupaonica također treba redovito održavanje – i malo i veliko – kako biste mogli duže uživati.

MALI SAVJETI ZA ODRŽAVANJE VAŠE KUPAONICE

Sve o važnosti redovitog čišćenja kupaonice možete pročitati u našem članku
“Besprijekorno očistite kutove”. To se također odnosi na tuš kadu, gdje se redovitim čišćenjem površine rješavaju one neugledne naslage. Za ostale stvari treba malo više vremena, ali svejedno ih treba redovito raditi, kao npr čišćenje odvoda tuša ili tuš kanalice. Umetak s češljom lako je ukloniti i očistiti, ali odvod ili tuš kanalica također se s vremena na vrijeme moraju temeljito očistiti, inače ostaci sapuna ili druge nečistoće mogu spriječiti pravilno odvođenje vode iz tuš prostora.

BRŽA ODVODNJA VODE

Ako već čistite odvod, nemojte zaboraviti istodobno očistiti zamke. Osobe s dugom kosom itekako su upoznate s problemom začepljenih odvoda. Kosa im se uhvati u odvod, otežavajući istjecanje vode. Iako je prilično lako ukloniti zamku za umivaonik ako je potrebno, nije moguće isto učiniti pod tušem ili kadom, a da je prethodno ne demontirate. Iako YouTube ima mnoštvo dobrih (i ne baš dobrih) ideja, preporučujemo da kosu izvadite dugom pincetom. To neće oštetiti zamke ili cijevi i uštedjeti nepotrebne troškove popravka. Preljevni otvor na umivaoniku također treba redovito čistiti. Poprskajte standardno sredstvo za čišćenje u rupu i ostavite da djeluje. To će spriječiti neugodne mirise i naslage.

SAVJETI ZA TEMELJITO ODRŽAVANJE

Ako voda iz vodokotlića ne prestaje teći, to bi mogao biti znak da nečistoća blokira ventil za ispiranje. Ventil je instaliran silikonskom brtvom preko izlaza na dnu cisterne. U normalnim okolnostima ventil blokira izlaz. Ako se prljavština, poput naslaga iz vodokotlića, nagura između brtve i odvodne rupe, može blokirati ventil za ispiranje. Sljedeći videozapisi pokazuju kako se ventil može prilično jednostavno očistiti, čak i u slučaju ugradbenih vodokotlića.

Čišćenje Geberit Sigma ugradbenog vodokotlića
Čišćenje Geberit nazidnog vodokotlića

BUDITE OPREZNI!

Napominjemo da ste u potpunosti odgovorni za izvršene zadatke održavanja i odgovorni ste za nastalu štetu. To je moguće jer je većina nosača izrađena od plastike i može se slomiti ili oštetiti ako se nepravilno rukuje s njima. Obično nije potrebno čistiti unutrašnjost cisterne. Zapravo bi to moglo dovesti do otpuštanja velikih komadića inkrustacija i začepljenja cisterne. U najgorem slučaju, vodoinstalater tada mora demontirati cijeli zahod. Prilikom uklanjanja elemenata pazite da ništa ne razbijete. Uvijek nazovite vodoinstalatera ako postoji bilo kakva sumnja.

POVEZANI ČLANCI

Comments

OSTAVITI ODGOVOR

Molimo unesite komentar!
Ovdje unesite svoje ime

NOVE OBJAVE