spot_img

Predstavljamo arhitekte Styria arhitekture iz Slovenije

Styria zapošljava stručne i iskusne arhitekte, inžinjere i mlade projektante u timskom okruženju, korištenjem kvalitetnog softvera i BIM-a (Building Information Modeling-a).

Styria arhitektura

Kompanija je posvećena odličnom dizajnu i kvalitetnim građevinama, koji uvijek iznova nudi razuman odgovor na građevinski zadatak u njegovom specifičnom kontekstu. Istražuju kontekst situacije u kojem se nešto može desiti. Situacija u kojoj nešto postoji ili se dešava. U procesu dizajna ured se ne drži posebnog arhitektonskog stila, ali radi iz perspektive dosljednog metoda projektovanja, u kojem određeni principi definišu projekat. Metoda se oslanja na princip da bi se dizajn stalno trebao podešavati kroz kritičko ogledanje i diskusiju s klijentom. Metoda koja uveliko oblikuje različite građevinske elemente, s obzirom na unutrašnje strukturne, tehničke, održive i estetske kvalitete projekta.

Dizajniranje i gradnja su timski rad

Obraćaju posebnu pažnju na razmjenu i dijalog sa svim partnerima u građevini – poput klijenata, administracije, konsultanata, izvođača – što stvara pozitivnu sinergiju i pomaže pri realizaciji građevinskog projekta s jasnom vrijednošću. Kroz saradnju sa specijaliziranim konsultatima, stimulirajuća dinamika znanja u toku projektovanja se vrednuje i dovodi do rezultata optimizirane građevine.

Projektovanje i izgradnja je proces

Kontrolisanje procesa projektovanja je vrijedan ključ za dobro izvršenje arhitektonskog projekta. Menadžment administracije, planiranja, kontrolisanja troškova i poštivanje regulacija u stalnoj su provjeri i ravnoteži. Styria zapošljava stručne i iskusne arhitekte, inžinjere i mlade projektante u timskom okruženju, korištenjem kvalitetnog softvera i BIM-a (Building Information Modeling-a).

David Mišič, u.d.i.a.

David Mišič pohađao je Srednju školu za dizajn i fotografiju u Ljubljani, Sloveniji od 1990. do 1994. godine. Kasnije je studirao arhitekturu na Akademiji finih umjetnosti u Beču gdje je, u toku svoje druge godine, dobio posebnu nagradu AKdBK-Beč za najuspješnijeg studenta, koju je dodijelila Diplomatska akademija Beč. Također je nagrađen AKdBK školarinom koja je vanredna stipendija za strane studente. Diplomirao je sa svim pohvalama 2000. godine kada je završio studije arhitekture, uz pomoć mentora prof. dr. dr. Gustav Peichl, prof.dr. Nasrine Seraj i prof. dr Rudiger Leiner, i dobio nagradu “Carl Appel – Preis”. Arhitektonski staž završio je kod rektora Diplomatske akademije u Beču i arhitekte prof. dr Carl Pruscha u svojoj kancelariji “Studio za stanište i životnu sredinu”. Obrazovanje je nastavio u Doktorskoj školi arhitekture na Tehnološkom univerzitetu u Grazu. Od 2001. godine sa svojim ocem Ljubom Mišičem i saradnicima vodi biro za arhitekturu Styra. 2003. godine postaje član Slovenske komore za arhitekturu i prostorno planiranje, a potom i ovlašteni arhitekta i voditelj projekta arhitektonskih planova za složene, manje složene i jednostavne objekte.

David Mišič i njegovi saradnici autori su mnogih važnih javnih ustanova poput Fakulteta elektrotehnike i kompjuterskih nauka, mnogih višespratnih zgrada, komercijalnih zgrada, školskih ustanova i stambenih objekata. Također je nominovan za Nagradu Evropske unije za savremenu arhitekturu „Mies van der Rohe“ 2011. godine, za svoj projekat renoviranja dvorca Hompoša, Fakulteta agrikulture i životnih nauka.

Njegovi kompletirani radovi uključuju razna rješenja za takmičarske projekte poput prijedloga za Sveučilište u Ljubljani, objekat Nacionalne univerzitetske biblioteke NUK II i mnoge druge javne vrtiće i škole. Styria Arhitektura svoju je prvu nagradu osvojila za urbano i arhitektonsko rješenje Foranč područja u Piranu i centralnog područja Strunjana.

Mnoge važne javne ustanove izgrađene su prema planovima Styria Arhitektonskog ureda, poput Kulturnog centra Arnolda Tovornika s bibliotekom u Slinca ob Dravi, Urgentnog centra Novo Mesto, Odjela za fizikalnu i rehabilitacijsku medicinu Maribor, renoviranja Barunice u Mariboru i revitalizacije farme Vrhe kod Slovenj Gradeca.  Aktivni projekti biroa trenutno su ustanove za Nova Gorica srednju školu, Osnovnu školu Lavrica u općini Škofljica i Naučno-istraživački institut SAZU u Igu blizu Ljubljane.

Boštaj Švent, ing.grad.

Boštjan Švent studirao je u Srednjoj tehničkoj školi Celje i diplomirao je građevinu 1993. godine, sa nagrađivanim istraživačkim projektom „Kapele u Vinskoj Gori“. Studije je nastavio na Univerzitetu u Mariboru, na Građevinskom fakultetu. Studije je završio 2012. godine na obrazovnom zavodu Akademija Maribor na temu tehničkih izvještaja projektne dokumentacije i ispunjavanja ključnih uslova za izgradnju.

Od 1995. do 1999. radio je kao građevinski tehnolog i administrator objekata u Termoelektrani Šoštanj. Također je bio odgovorni za proces skupljanja i digitalnog prerađivanja prostornih podataka iz kanalizacijskog sistema sa GIS alatima. Nakon 2000. godine samostalno je radio za mnoge dizajnerske biroe sa različitim softverskim alatima.

2003 godine pridružio se Styira kompaniji gdje je njegov posao uključivao proces projektovanja, pripremanja dokumentacije projekta, nadgledanje izgradnje i briga o kompjuterskoj opremi. Njegovo znanje o softverskim alatima proizilazi iz mnogih godina rada s 3D modelingom, bazom podataka i raznovrsnim informacijskim alatima, koji uključuju rane početke upravljanja objektima – BIM tehnologiju.

Jerner Metež, dipl.ing.grad.

Nakon završene Srednje građevinske škole u Mariboru, Jernej Metež počeo je da stiče iskustvo u građevinarstvu. Studije je nastavio na Građevinskom fakultetu gdje je diplomirao na temu BIM modeliranja. Proučavao je interoperabilnost (IFC) modela kao osnovnog softverskog jezika za razmjenu digitalnih informacija između različitih softverskih alata namijenjenih modernom planiranju.

Sašo Žolek, mag.ing.arh.

Sašo Žolek je završio srednju školu u Krapini, Hrvatska, a potom upisao diplomski studij arhitekture na Univerzitetu u Mariboru. Nakon što je diplomirao 2012. godine, nastavio je master studije sa fokusom na održivu gradnju. Tokom studija radio je u raznim arhitektonskim biroima u Sloveniji i Hrvatskoj. Također je učestvovao u mnogim arhitektonskim radionicama i kao student na razmjeni pohađao tečajeve na Sveučilištu u Splitu u Hrvatskoj. Magistrirao je 2015. godine na projektu „Rehabilitacijski centar u dvorcu Viltuš“.

POVEZANI ČLANCI

Comments

OSTAVITI ODGOVOR

Molimo unesite komentar!
Ovdje unesite svoje ime

NOVE OBJAVE