Fact sheet: One Suite Hotel
Arhitekt: 3LHD
Broj projekta: 165
Ime projekta: One Suite Hotel
Program: turizam, poslovno
Status: u izgradnji
Datum početka projektiranja: 17.11.2008.
Datum završetka projektiranja: 01.03.2015.
Datum početka građenja: 29.09.2016.
Datum završetka građenja: 01.06.2017.
Adresa: Šetalište F. Tuđmana bb
Grad: Mlini, Srebreno
Država: Hrvatska
Geolokacija: 42°37’29” N, 18°11’34” E
Tip narudžbe: narudžba
Kvadratura parcele (m2): 2149
Kvadratura građevine (m2): 3180
Zapremina građevine (m3): 11739
Kvadratura tlocrta (m2): 751
Nadmorska visina (m): 12.50
Investitor: Brenum
Voditelj projekta od strane investitora: Željko Jelić, Abakon, Željan Konsuo, Abakon
Predstavnici investitora: Lukša Jakobušić, Brenum
Autor: 3LHD
Projektni tim: Saša Begović, Marko Dabrović, Tatjana Grozdanić Begović, Silvije Novak, Koraljka Brebrić Kleončić, Nives Krsnik Rister, Duje Katić, Vibor Granić, Davor Plavšić, Viktorija Jagodić, Iva Peručić
Saradnici projektnog tima: Sanja Jasika, Ana Šafar, Marko Piljek (Centura), Ivan Piljek (Centura)
Vizualni identitet i dizajn signalizacijskog sustava: Flomaster
Umjetnički radovi: Ivana Pegan Baće, Viktor Daldon, Tina Gverović, Marko Ercegović, Ivana Jelavić, Ana Opalić, Ana Požar Piplica, Luko Piplica, Ivana Dražić Selmani, Slaven Tolj, Ivona Vlašić
Stalni postav umjetničkih radova u hotelu (koncept Art in One): Orsat Franković (koncept), Rozana Vojvoda (stručna suradnica), Art radionica Lazareti (organizacijska podrška)
Projekat zaštite od požara(idejno rješenje):Inspekting (Milan Carević)
Projekat konstrukcije (idejno rješenje): KAP4 (Nikola Miletić)
Projekat strojarskih instalacija (glavni i izvedbeni projekt):Eksperterm (Igor Karačić, Katica Pocrnja)
Projekat vodovoda, odvodnje i hidrantske mreže (glavni i izvedbeni projekt):Eksperterm(Ivan Vajdić)
Projekat elektroinstalacija, sustav za dojavu požara (glavni i izvedbeni projekt): Gordana Duić (ETS Farago)
Projekat konstrukcije (glavni i izvedbeni projekt): U.I.O.G. Krešimir Tarnik (Krešimir Tarnik)
Projekat zaštite na radu (glavni projekt):Flamit (Željko Mužević)
Projekat vertikalnog transporta (glavni i izvedbeni projekt): Lift Modus (Rok Pietri)
Projekat racionalne uporabe energije i toplinske zaštite zgrade, projekt zaštite od buke i vibracija (glavni projekt): AKFZ studio (Mateo Biluš)
Projekt krajobraznog uređenja (glavni i izvedbeni projekt):Ines Hrdalo (ovlašteni krajobrazni arhitekt I. Hrdalo)
Tehnološki projekt snack-a (glavni i izvedbeni projekt):Dekode (Zoran Divjak)
Elaborat zaštite od požara (glavni projekt): Požar projekt (Pero Mojaš)
Geodetski projekt (glavni projekt):Geoplan (Ivica Ogresta)
Troškovnik građevinskih i obrtničkih radova:Forel projekt (Lucija Ivas)
3D: Boris Goreta (idejno rješenje), Jan Ružić, Branimir Turčić
Nadzor: Apsida (Miljenko Miljak)
Glavni izvođač: Kamgrad
One Suite Hotel smješten je u Srebrenom, na pola puta od Dubrovnika do aerodroma u Čilipima. Srebreno je mjesto koje razvija svoj centar i ovim projektom dobiva dodatni sadržaj koji u zoni poslovne i gospodarske izgradnje oblikuje novu žarišnu tačku Župe dubrovačke. Osim smještajnih jedinica u One Suite Hotelu naglasak je stavljen upravo na javni prostor u prizemlju koji će biti dostupan svim stanovnicima, a ne samo gostima. Parter građevine je mjesto svakodnevne migracije i susreta lokalnog stanovništva u stalnoj interakciji s okolinom, integriran u postojeće urbano tkivo.
Hotel ima osamnaest smještajnih jedinica raznolike strukture raspoređenih na dvije etaže, od dvosobnog apartmana do klasične hotelske sobe. U prizemlju se nalaze trgovački i ugostiteljski sadržaji tj. restoran i bar uklopljeni u ulazni prostor zajedno s recepcijom. Na krovu građevine smješten je bazen s infinity preljevom, staklenom stjenkom i masažnom klupom. Okružuje ga denivelirana drvena paluba – sunčalište. Gosti mogu uživati u iskustvu prilagođenom njihovim željama, s naglaskom na ‘green and healthy’ životnom stilu, koji se iščitava kroz sadržaje poput teretane, masažnog bazena i poseban koncept gastronomske ponude u restoranu i baru „Lokal“ koju je razvila Andrea Klemenčić. Sva jela su od lokalnih namirnica iz obiteljskih gospodarstava s područja Župe dubrovačke, poslužuju se lokalna vina i kraft piva.
Investitor je u sklopu osmišljanja ponude hotela za goste razvio jedinstvenu aplikaciju „One Suite Hotel“. Osim standardnih opcija poput korištenja interneta i obavljanja prijave i odjave u hotel pomoću pametnog telefona, aplikacija omogućava otključavanje vrata te vodi goste kroz cijeli objekt. Za rekreativce postoji i opcija off-line pregledavanja i korištenja staza za trčanje i šetnju po području čitave Župe. Gostima je na raspolaganju savremeni konferencijski prostor za sastanke, a u sklopu hotela se nalazi i punionica za električna vozila.
Pri oblikovanju interijera birani su visokokvalitetni prirodni materijali. Naglasak je u smještajnim jedinicama stavljen na pročišćene linije i svijetlije tonove, dok u javnim prostorima dominira tamniji kolorit. U opremanju je ostvarena suradnja s Prostoriom i veliki dio namještaja nosi hrvatski dizajnerski potpis. Autor vizualnog identiteta i dizajna signalizacijskog sustava je Orsat Franković iz tvrtke Flomaster. Dio uređenja interijera je i Art in One koncept saradnje s najistaknutijim dubrovačkim umjetnicima koji su napravili art-objekte za apartmane/sobe. Prostori hotela svojevrsna su umjetnička galerija koja će afirmirati lokalnu umjetničku scenu eksponirajući umjetnike i njihovu kreativnu energiju. Autori izloženih umjetničkih radova su: Ivana Pegan Baće, Viktor Daldon, Tina Gverović, Marko Ercegović, Ivana Jelavić, Ana Opalić, Ana Požar Piplica, Luko Piplica, Ivana Dražić Selmani, Slaven Tolj i Ivona Vlašić.
Fasada je izvedena od grube žbuke s dodatkom staklenog granulata – mješavine mrvljenog stakla koje joj daje blago svjetlucavi/srebrni efekt. Projekt krajobraznog uređenja, koji je osmislila Ines Hrdalo, zasniva se na odabiru lokalnog bilja i zelenila, lavande, ružmarina, ukrasnog luka, santoline i teukrija uz zadržavanje postojećih starih stabala maslina.
Sveukupna netto površina građevine je 3405m2, od čega je netto površina podruma 1248m2 (32 parkirna mjesta, od čega 2 za invalide), netto površina prizemlja 706m2, netto površina prvog kata 656m2, neto površina drugog kata 653m2, a netto površina krova 153m2.
Projekt „Izgradnja Aparthotela Brenum“ financiran je u okviru Europskog fonda za regionalni razvoj. Ukupna vrijednost projekta iznosi 25.698.546,86 kn, dok je projekt sufinanciran u iznosu od 9.385.495,08 kn.
Fotografije u prilogu:
m-Kvadrat