spot_img

Savjeti i primjeri za upotrebu vanjskih kamina

Vatra donosi dinamičan niz boja, zvukova, mirisa i topline i predstavlja kolektivni prostor za naše druženje i napredak. Rukovanjem vatrom imamo posla s nečim što je živo i što, kada je izvan kontrole, može biti katastrofalno. Stambeni kamini omogućuju kontakt, ali održavaju sigurnost uklanjajući dim. Kamin ne samo da donosi svjetlost, već i zagrijava, pa čak i omogućava pripremu hrane.

Međutim, postoji mogućnost razvoja vanjskih prostora pogodnih za stvaranje sigurnih vanjskih kamina. To su obično plitki spremnici, zakopani u zemlju ili s preklopljenim dijelovima. Koliko god se čini jednostavno zapaliti vatru u dvorištu, postoje neka važna razmatranja koja treba uzeti u obzir kako se to iskustvo ne biste pretvorili u nešto neugodno. Prvo, bitno je da materijal odabranog vatrostalnog spremnika bude otporan na visoke temperature. Na primjer, obične cigle ili betonski blokovi mogu puknuti u dodiru s vatrom. Neki prirodni kamenčići također neće podnijeti izravan kontakt s plamenom. Ovaj problem riješit će dodavanje premaza na vatrostalnu opeku ili lim. Sljedeća bitna stavka je osigurati gašenje plamena. Preporučuje se da konstrukcija ima granicu između 15 i 30 centimetara, tako da se užareno drvo ne otkotrlja, što uzrokuje nesreće. Uzimanje u obzir odgovarajuće odvodnje vode također je vitalno za uspjeh vanjskog kamina.

Drugi elemenat koji se često zanemaruje je mjesto same konstrukcije. Važno je uzeti u obzir prevladavajuće vjetrove na lokalitetu jer će utjecati na to gdje će dim odlaziti. Važno je da se dim ne usmjerava prema samim korisnicima, da ne ulazi u kuću i da ne uznemirava komšije. Naravno, postoji i mogućnost korištenja plinskih kamina, što će uveliko smanjiti količinu dima i mnoge druge rizike.

POVEZANI ČLANCI

Comments

OSTAVITI ODGOVOR

Molimo unesite komentar!
Ovdje unesite svoje ime

NOVE OBJAVE