Ove godine najavljena je izgradnj Hotela Moskva, a prvi čovjek Grada Trebinje Slavko Vučurević za poslovni portal Akta.ba kaže kako je izgradnja hotela u Trebinju postala nužnost jer svi smještajni kapaciteti u posljednje 3-4 godine u sezoni budu popunjeni.
To je svakako ističe posljedica turističkog razvoja Trebinja i otvorenosti koju su postigli za kratko vrijeme.
“Posjete su aktuelne i van sezone, pa je potreba za novim smještajnim kapacitetima i tada velika. Hotel Moskva je samo jedan od hotela koji se trenutno grade u Trebinju, a svi oni će doprinijeti boljoj turističkoj ponudi i sadržaju, te ugodnijem boravku brojnih posjetilaca u Trebinju”, kaže Vučurević.
Osim Moskve radi se i na izgradnji Vrtova sunca i to je još jedan u nizu projekata koji će doprinijeti bogaćenju turističke ponude Trebinja. Radovi su počeli i izgradnja je uveliko u toku, a investitor je Trebinjac koji dugi niz godina živi u Italiji i koji je nedavno, u razgovoru sa gradoačelnikom , izrazio želju da svoj kapital uloži u Trebinje. Njegova ideja je kako pojašnjava gradonačelnik da Vrtovi sunca budu po ugledu na dubrovačke. Gradska uprava Trebinja je ovu ideju podržala.
Dva velika projekta o kojima se pričalo proteklih godina odnose se na izgradnju željezničke pruge Nikšić – Trebinje – Čapljina i Aerodrom u Trebinju.
Vučurević kaže kako bi regionalna pruga bila višestruko korisna za Trebinje. Međutim, aerodrom Trebinje, upravo poput Trebinje resorta, brze pruge i ostalih tzv. Projekata je samo predizborna fikcija.
akta.ba