spot_img

Unaprijedite svoje tehničko crtanje

Nekoliko savjeta za tehničko crtanje

Svi vole interesantne perspektive i skice – onaj kreativni, zanimljivi i izražajni dio arhitektonskih nacrta. Ali što je s aspektima crtanja koji uključuju tehnički, logički i racionalni dio? Možda nije tako zanimljiv kao proizvoljni crtež, ali je jednako važan.

Ako ne znate ispravne tehničke vještine crtanja, to će se pokazati u Vašem radu; Vaše će perspektive izgledati “manje pametne” i slabo srazmjerne, a dizajnu će nedostajati konzistentnost. Dakle, kako bi tehnički crteži izgledali manje hladno i pristupačniji, donosimo Vam najbolje tehničke savjete za tehničko crtanje:

Počnite posmatrati tehničke crteže jednako važno kao i proizvoljne.

Prirodna je tendencija potpuno ignorisati tehnički crtež. Trebate ga posmatrati u pravom svjetlu i početi odvajati nekoliko sati sedmično kako biste ga što bolje izradili! Kada se bolje upoznate s tehničkim radom, poboljšat ćete svoje sveukupne vještine izrade i dizajna.

Uvijek čistite trouglove i ploču za crtanje kako biste zadržali mrljanje na minimumu.

Pobrinite se da Vaši tehnički crteži ne izgledaju neuredno i nespretno. To možete lako izbjeći čišćenjem trouglova za crtanje.

Prekrijte svoje trouglove sa papirnom ljepljivom trakom – to će također smanjiti razmazivanje.

Papirna ljepljiva traka uklanja većinu prljavštine s Vašeg crteža; samo se sjetite da je s vremena na vrijeme promijenite. Ova tehnika također pomaže pri održavanju Vaših tehničkih crteža urednim.

Izrađujte tehničke crteže pomoću HB tehničke olovke.

HB daje dovoljno jasnoće dok zadržava mrljanje na minimumu. Kasnije možete podebljati konstrukcijske linije pomoću mekše olovke (2B +).

Počnite koristiti opisnu geometriju … i vježbajte je svaki dan.

Opisna geometrija je poznata po tome što je najteži od svih vrsta tehničkih crteža. Međutim, možete je razumjeti i ovladati njome s dovoljno prakse. Stalna praksa će vam biti udobna s opisnom geometrijom. Želite li brzo početi? Isprobajte ovu besplatnu lekciju ‘Tehnički crtež 101’ (KLIKNITE NA LINK). To će vas naučiti svemu što trebate znati kada je u pitanju složena izometrijska axo s konstrukcijskim sjenama.

Nabavite odgovarajuću ploču za crtaje formata A2-A1-A0.

Znate onu stereotipnu sliku arhitekta koji stoji ispred ploče za crtanje? Težite tome. Nabavite odgovarajuće alate za crtanje kako biste mogli izraditi velike crteže na odgovarajućoj ploči za crtanje.

Uradite 30-dnevni izazov tehničkoga crteža. (Bez izgovora!)

Izrađujte tehničke crteže svaki dan 30 dana za redom. Vaš će napredak biti očigledan! Moglo bi biti frustrirajuće nakon 17 dana, ali ne gubite vjeru!

Koristite crtkane linije da prikažete rubove Vaših crteža.

Na taj način zadržavate svoj posao urednim i čistim. Različite vrste linija dodaju različite vrste informacija. I to izgleda dobro.

Shvatite načela izrade presjeka.

Razumijevanje presjeka iznosi 90% razvoja Vaše trodimenzionalne vizije. Prvi korak je razumijevanje kako ispravno nacrtati presjeke.

Razlikujte najmanje tri različite vrste aksonometrije.

Postoji nekoliko tipova aksonometrijskih crteža koji pokazuju isti volumen pri malo drugačijim uglovima. Klikom na ovaj LINK možete pogledati video radi boljeg razumijevanja, te možete započeti s crtanjem različitih vrsta axosa.

Razvijte strast za rješavanje bilo kakvih problema opisne geometrije na koje naiđete.

Većina arhitekata bježi od opisne geometrije. Radote ono što drugi izbjegavaju i postanite istinski strastveni u tome. Evo besplatne lekcije koju trebate isprobati. KLIKNITE NA OVAJ LINK. Radi se o složenom aksonometrijskom problemu u višestrukim koordinatnim sistemima.

mKvadrat

POVEZANI ČLANCI

Comments

OSTAVITI ODGOVOR

Molimo unesite komentar!
Ovdje unesite svoje ime

NOVE OBJAVE