Predsjednik Republike Srpske Milorad Dodik boravi u Pekingu, u okviru višednevne posjete Kini.
Predsjednik Republike Srpske i ministar zdravlja Republike Srpske sa generalnim direktorom kompanije “Sinofarm” Li Kanom, potpisali su Sporazum o izgradnji bolnice u Doboju.
“Počeli formalnu saradnju potpisivanjem sporazuma sa firmom koja će se baviti izgradnjom bolnice u Doboju, dogovorili smo da otpočnu procesi vezani za projektovanje, pripremu za izvođenje radova, finansiranje i izgradnje po sistemu ključ u ruke”, rekao je predsjednik Dodik.
Predsjednik Republike je istakao da će ova kineska kompanija biti veoma prisutna na tržištu Republike Srpske u pogledu izgradnje i rehabilitacije cijelog zdravstvenog sistema, te da je moguća i izgradnja novih pogona za proizvodnju medicinske opreme i lijekova.
akta.ba