Klimatski uslovi Šangaja i sezonske varijacije usjeva forsirali su arhitekte da projektuju 12 staklenika na terasama da bi se omogućio zdravi rast i razvoj vegetacije.
Projekat „Urbana vertikalna farma Brightfood“ istražio je novi način urbane proizvodnje u metropolitanskim područjima, kombinirajući zelenilo, proizvodnju hrane i vizualnu estetiku na prostoru od 110,000 kvadratnih metara.
Pored svojih ekoloških karakteristika, novi urbani agrikulturni nudi komercijalne i uredske prostore u živahnom gradu Šangaju.
Projekat je stvoren kao ‘odgovor’ na krizu kroz koju mnogi prolaze već nekoliko prethodnih godina zbog užurbane urbanizacije, uništavanje zelenih površina za život biljaka i životinja radi prostora za gradnju.
Na osnovu ove problematike, arhitektonska firma istražila je nove načine urbane proizvodnje i života, nudeći rješenje koje ispunjava zahtjeve i potrebu za hranom.
Struktura je osmišljena kao „anti-ekspanzivna mjera“ koja za cilj ima kontrolisanje urbanog širenja. Vegetacija na balkonima će najviše sadržavati voće i povrće, i uzgajat će se na posebno dizajniranom povlačenju od 45 stepeni prema jugu koje se presijeca sa strukturnom mrežom stubova i vanjskom konturom zgrade.
Klimatski uslovi Šangaja i sezonske varijacije usjeva forsirali su arhitekte da projektuju 12 staklenika na terasama da bi se omogućio zdravi rast i razvoj vegetacije. Staklenici će bit napravljeni od ETFE materiala za membrane.
Taj materijal je lagan, izdržljiv, transparentan i može se u potpunosti reciklirati. Za dodatnu sigurnost i privatnost, manja drveća i grmlje zasađeni su na sjevernoj fasadi zgrade, predstavljajući tradicionalnu Verikalnu Šumu.